Źan źun Me ri bka" gter gñis kyi sgrub pa las tshogs bcas pa"i gsun pod
Read Online
Share

Źan źun Me ri bka" gter gñis kyi sgrub pa las tshogs bcas pa"i gsun pod a collection of texts from the Źaṅ źuṅ sñan rgyud and the rediscoveries of Gter-ston Khu-tsa Zla-"od concerned with the propitiation of the Bonpo deity Me-ri. Reproduced from a lithographic ed. prepared in Delhi about 1950 by Khyuṅ-sprul "Jigs-med-nam-mkha"i-rdo-rje by Tenzin Namdak. [Text in Tibetan]

  • 187 Want to read
  • ·
  • 60 Currently reading

Published by Distributor: Tibetan Bonpo Monastic Centre, New Thobgyal, H.P. in [Delhi] .
Written in English

Subjects:

  • Bon (Tibetan religion),
  • Me-ri (Buddhist deity)

Book details:

Edition Notes

ContributionsGter-ston Khu-tsa Zla-"d, "Jigs-med-nam-mkha"i-rdo-rje, Khyuṅ-sprul, 1897-1956
Classifications
LC ClassificationsBL1943 B6 Z25 1973
The Physical Object
Pagination1 v. (unpaged)
ID Numbers
Open LibraryOL18486151M

Download Źan źun Me ri bka" gter gñis kyi sgrub pa las tshogs bcas pa"i gsun pod

PDF EPUB FB2 MOBI RTF

Derisa shumica prej nesh mezi arrijmë ta prekim me gjuhë hundën, një burrë në fakt mund ta prek ballin. Bëhet fjalë për Yagya Bahadur Katuwal, vjeç, që punon si shofer autobusi, i cili fal talentit të rrallë ka arritur të bëhet i famshëm në vendlindjen e tij, pasi miqtë filluan të publikojnë në rrjetet sociale [ ]. Kur të tentoni të flini, drita është armiku më i madh. Nëse jeni në dhomën me shumë dritë, prodhimi i melaninës do të ngadalësojë. Prandaj, dhoma e gjumit le të jetë plotësisht në errësirë, e nëse shkoni në tualet, mos ndizni dritë. Mos u sillni nëpër shtrat. Kryeministri Rama teksa po fliste për Vettingun në Kuvend sulmoi me tone të ashpra edhe një gjyqtar që ka abuzuar "Mbrojti burrin që e ka bërë gruan gjysmë njeriu", zbulohet gjyqtari për të cilin foli Rama në Kuvend -. TIRANE – Edhe pse mijëra hektarë tokë, dhjetëra banesa e qindra kokë bagëti u mbytën nga uji, për zëvendës/ministrin e Bujqësisë Alban Zusi, nuk ka arsye për të shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në vend. Në një lidhje telefonike me “News24”, Zusi tha se gjendja e jashtëzakonshme shpallet kur ka jetë apo prona në rrezik. “Gjendja .

Në rubrikën tonë të përjavshme “Në kuzhinë me gjyshen” sot do t’ju prezantojmë me një tjetër sekret të gjyshes. Besoj se edhe ju e keni problem nxirjen e shpejtë të patateve apo karrotave të qëruara, të cilat nuk durojnë aspak. Por metoda e gjyshes do t’ju shpëtojë nga kjo gjë, ndiqni hapat e mëposhtëm: i keni qëruar patatet dhe karrotat futini në ujë. Lampard i ashpër me Liverpoolin: Mos jini shumë arrogantë, një titull e keni fituar Sane konfirmon se Havertz do t’i bashkohet Chelseat Kur nis dhe përfundon sezoni i ri /21 në La Liga, Serie A dhe Bundesligë? E ardhmja e Ibrahimovicit vendoset më 2 gusht, thotë Pioli. Kya aap es baat se waqif hen keh Musht Zani (مشت زنی) yani muth marne se kya nuksan hota hai agar nahi to janiye es tehreer mein muth marne ke 26 nuksanat. Xhorxh Bekali, kishte 4 fëmijë, njëri prej të cilëve ishte edhe babai i presidentit të Steauas, i cili u martua me një vajzë rumune duke sjellë në jetë Xhixhin. Një histori e mbushur plot me vuajtje dhe sakrificë, teksa xhaxhai i bosit të Steauas, Thoma Bekali bëri burg dhe u torturua për shkak se nuk dëshironte të tradhtonte.

TIRANË- Vijojnë ndryshimet në nivel rash në kabinetin qeveritar Rama. Mësohet se posti i res së Integrimit i është besuar Eralda Methasanit, ndërsa në postin e rit të Arsimit është emëruar Redi Shtino. Ndryshime ka pasur edhe tek ministria e Mjedisit, ku në postin e rit është emëriar Kledi Xhaxhiu. Në ministrinë e Drejtësisë postin . Îbrahîm Osman Çavkaniya kana hebûnê, dergûşa şaristaniyê me. Bizrê min bi lêdana zêrîn re, ji çirûska nûranî peyda bû. Afirîna aqût a miskîn im, bi evînî diherikim girava jînê. Min roj naskir jê re kemberbest bûm, agir dît bi pîrozî parast. Min dendik xist binê axê, qudret û bereketa zayinê naskir. Beriya her kesî. Gilgit Buddhism. Bhayshajyaguru-sutra - Free ebook download as PDF File .pdf), Text File .txt) or read book online for free. Gilgit Buddhism. Bhayshajyaguru-sutra. Te daye me ev horî. Mîrmeleka bir jorî. 4-Sirûdîn kenok: ev sirûd weke rexnedayînekê ne, bi şîwazekî komîdî hatine ristin, wek mînak sirûda Mamhecî. Mamheciyê mamhecî. Simbêlsoro narincî. Bi Fatê re zewicî. Tiştek xwar û beecî. Dem û .